Sağlıklı Kedi Beslenmesi için Püf Noktalar Nelerdir

Tarih : 19.09.2020 | Kategori: Beslenme ve Sağlık
Sağlıklı Kedi Beslenmesi için Püf Noktalar Nelerdir

Kedi beslenmesi hakkinda bilgi edinmek isteyenler, sadece evlerinde kedi besleyenler degil, disarida yasayan kedilere mama vermeyi tercih eden kedi dostlaridir. Böylece onlari dört duvar arasina kapatip, dogal ortamlarindan uzaklastirmamis olurlar. Peki kedi beslenmesi nasil olmali? Saglikli kedi beslenmesi için püf noktalar nelerdir?

Dogal Kedi Beslenmesi Nasil Olur?
Kediler genellikle dogal ortamlarinda, yakaladiklari kus, fare gibi hayvan ve solucan, böcek, sinek... gibi hasereleri yerler. Günümüz mahalle aralarinda yasayan kediler ise dogalarina aykiri da olsa, sehir hayatina uyum saglayarak, çöpleri yiyebilir ya da kendileri ile ilgilenenlerin onlar için hazirladigi yiyecek ya da satin aldiklari mamalarla doyabilirler. Sivi ihtiyaçlarini ise göl, dere, yagmur suyu ve diger su birikintilerinden karsilarlar.

Kedi Beslenmesi Nasil Olmali?
Evcil kediler her ne kadar avci bir yapiya sahip olsalar ve zaman zaman bahçede gördükleri kus ya da fareleri avlasalar da, onlari yemezler. Bunun yerine ev yemeklerine alismislardir; avlari ile sadece oynamayi tercih eder ve onlari sahiplerine hediye ederek, sahiplerinin gözüne girebileceklerine inanirlar.

Kendileri için hazirlanmis kuru ve yas mamalari yemeyi de seven kedilerden bazilari kuru mamadan baska hiç bir sey yemeyebilir. Hatta damak tadi çok gelismis olan kediler, kuru mama haricinde hiç bir sey yemez; bu mamalar arasindan da seçim yaparlar. Dolayisi ile kedi sahiplerinin, kedilerinin sevdigi mamayi bulmak için, tüm mamalardan küçük paketler halinde almalari önerilmektedir.

Kedi beslenmesinde çok önemli yeri olan kedi mamalarinin tatlari, kedilerin dogal beslenmesine uygun sekilde hazirlanmistir. Içerik olarak ise bu mamalar, kedilerin vücudunda gerek duyulan tüm besin ögelerini barindirmaktadir.Kurulum Gerektirmeyen Bulut Veteriner Programı

14 günlük ücretsiz deneme süresince tüm özelliklerimizden ücretsiz faydalanın.

14 Gün Ücretsiz Deneyin