Köpeklerde Tuvalet Eğitimi

Tarih : 16.04.2020 | Kategori: bulutvet
Köpeklerde Tuvalet Eğitimi
Köpeklere tuvalet egitimi nasil verilir? Evde köpek bakimi yapmak isteyen herkes tarafindan bilinmesi gereken önemli bir sorudur. Aksi halde hem köpek; hem de ona bakilan ortamin pis olmasi durumu söz konusu olacaktir. Ayrica köpeklere tuvalet egitimi vermek hiç de zor degildir. Sadece köpegin yavru olmasina dikkat etmek gerekir. Bir de tuvalet egitiminin ev içinde mi yoksa dis alanda bir yer üzerine mi verilecegi belirlenmelidir.

Köpeklere Tuvalet Egitimi Nasil Verilir?

Köpeklere tuvalet egitimi vermek için ilk olarak onlarin metabolik yapilari hakkinda bilgi sahibi olmak gerekir. Bir köpek genellikle beslenmesinin sonrasinda tuvalet ihtiyaci hisseder; çünkü sindirim sisteminde bir basinç söz konusu olmaktadir. Bu bilgi ise bize, köpeklere tuvalet egitimi vermek için en uygun zamanin beslenme sonrasi oldugu yönünde isik tutmaktadir.

3176712

Tuvalet egitimi verilecek olan köpegi yakindan tanimak, onun ne zaman tuvalet ihtiyacinin olup olmadigini anlamak için, köpekle bir kisinin ilgilenmesi en dogru yaklasimdir; en azindan egitim süresince. Çünkü bir köpegin oyun oynadigi sirada da tuvaleti gelebilir ve bunu belirli bazi davranislarla ifade eder; örnegin durgunlasir, yeri koklamaya baslar ya da bulundugu alanda daireler çizer. Bu hareketler görüldügünde hemen tuvalet ihtiyacini yapmasi istenen yere götürülmesi çok önemlidir.

Köpeklere tuvalet egitimi nasil verilir sorusunun bir diger yaniti da, köpegin, tuvalet ihtiyacini nereye yapmasinin istendiginin belirlenmesidir. Bunun için ev içerisinde bir alan yaratilabilecegi gibi, köpek dis ortamda belli bir alana da alistirilabilir.

Kurulum Gerektirmeyen Bulut Veteriner Programı

14 günlük ücretsiz deneme süresince tüm özelliklerimizden ücretsiz faydalanın.

14 Gün Ücretsiz Deneyin